Rozdział III: Żyła główna„Dziś to nie ciemność mogła cię dopaść. Groźni byli  ludzie, czający się w mroku.” 

- Anne Frasier
           

          Ciemną, waszyngtońską ulicą szybkim krokiem szedł ubrany na czarno mężczyzna. Zbliżała się północ, więc coraz mniej ludzi kręciło się na zewnątrz. Nie licząc kilku siedzących na krawężnikach bezdomnych, pijanych nieletnich i nielicznych rabusiów, nie mijał on niemal nikogo. Z łatwością można było przemieszczać się, pozostając niezauważonym, przez co takie osoby jak Hannibal Lecter bardzo często korzystały z dobrodziejstw mroku i nocy.


            Po przejściu około trzystu metrów Hannibal skręcił w jedną z bocznych, wąskich uliczek. Czekała tam na niego elegancko ubrana kobieta – Bedelia du Maurier. Kiedy zobaczyła nadchodzącego towarzysza, zmierzyła go wzrokiem.


            — Nie mogliśmy spotkać się o normalnej porze? — Wstała z ławki, na której przed chwilą siedziała. — W normalnym miejscu?


            — Co nienormalnego jest w bocznej uliczce? — Odbił piłeczkę, posyłając w jej stronę  szeroki uśmiech.


            — Przejdźmy do rzeczy, Hannibalu.


            — Ta dziewczyna, z którą niedawno rozpoczęłem terapię… — zaczął ściszonym głosem. — To Camille, córka Thomasa Madsena, Bedelio.


            Kobieta zamrugała. Po chwili jej różowe policzki zrobiły się całkiem blade. Oparła się dłonią o marmurową ścianę budynku, przy którym stali, po czym wzięła głęboki wdech. Czuła, jak nogi się pod nią uginają, a świat wiruje jej przed oczyma. To nie może być prawda, pomyślała, starając się utrzymać równowagę.


            — Żartujesz sobie ze mnie — powiedziała po chwili. — Zresztą nawet jeśli byłaby to prawda, dziewczyna nie może nic pamiętać — urwała. —  Nie może, prawda? — upewniła się.


            — Dzwoniłem do ciebie w tej sprawie już tydzień temu — oznajmił jej. — Gdzie wtedy byłaś? — Zmrużył oczy, po czym dodał: — Masz problem, znaczy teoretycznie to my go mamy. Wspomnienia z tego dnia wracają, a ona jeszcze nie wie, co znaczą.


            — Jesteś pewien, że to ta sama dziewczyna?


            — Kiedy zobaczyłem ją pierwszy raz, nie byłem pewien. Zastanawiałem się, skąd mogę ją znać. Teraz jestem przekonany, że to jego córka. — Nerwowo przygładził ręką włosy. — Najwidoczniej twoje sztuczki psychologiczne nie wystarczyły, żeby zapomniała o wydarzeniu sprzed lat.


            Bedelia wbiła wzrok w Hannibala. Była zaskoczona informacją, którą jej przekazał. Myślała, że już całkowicie zakończyła tę sprawę lata temu. Przez długi czas żywiła nadzieję, że mała dziewczynka zapomniała o całym zajściu i że ona sama może bez przeszkód ruszyć naprzód. Teraz, gdy dowiedziała się, że koszmar z przeszłości mógł powrócić, była przerażona.


            — Co zamierzasz z nią zrobić? — zapytała z udawanym spokojem.


            — Ona potrzebuje pomocy — odparł. — Przyprawiłaś jej dużo problemów. Nie mogę jej odmówić, wręcz nie chcę tego robić. Była świadkiem tragicznego zdarzenia. Wiem, jakie to uczucie.


            — Nie wierzę ci. Nie możesz mnie z tym zostawić — burknęła gniewnie. — Poza tym od kiedy żywisz chęć pomocy innym ludziom? Pobawisz się nią, a potem pozwolisz, aby do końca zwariowała?


            — To nie jest twój problem, co z nią zrobię, Bedelio. — Uśmiechnął się tak, że w ciemności widać było jego białe zęby. — Pamięć to podstępna bestia. Na twoim miejscu modliłbym się, żeby nie przypomniała sobie każdego detalu z tego dnia.


            — Jeśli sobie przypomni, to co? Nie pomożesz mi?


            — Nie zakładajmy tak drastycznego scenariusza — odpowiedział, znikając już powoli w ciemnościach kolejnej bocznej uliczki. — Au revoir, ma chérie.

*

            Tydzień później…


            — I jak twoje sesje z doktorem Lecterem? — zapytał Camille ojciec. Tego dnia wyjątkowo jedli wspólnie śniadanie. Był poniedziałek, więc Thomas miał wolne, a jego córka zaczynała zajęcia dopiero o jedenastej. — Jakieś postępy?


            — Nie wiem, czy jest lepiej, ale nie jest też gorzej — odpowiedziała, sypiąc cukier do herbaty. — Pomaga mi to, że mogę z nim porozmawiać. Dobrze jest mieć osobę, która wysłucha twoich nienormalnych myśli.


            — Camille, ja…


            — Nie przejmuj się. — Zamieszała herbatę łyżeczką, po czym upiła łyk. — Jesteś zajęty. Pracujesz, bo musisz mnie utrzymywać. Słyszałam to już nie raz. Zrozumiałam.


            Thomas nie odpowiedział, nie wiedząc, jak to zrobić. Nie przychodziło mu na myśl nic, co mógłby powiedzieć córce, żeby się wytłumaczyć. Miał świadomość, że to, co przed chwilą od niej usłyszał, było strzałem w dziesiątkę. Uderzyła w samo sedno. Chcąc lub nie, musiał przełknąć gorzką prawdę na swój temat.


            — Słyszałem, że dostałaś najlepszą ocenę w klasie za ostatnie kolokwium — rzucił po chwili milczenia, przykuwając wzrok Camille. — Jestem z ciebie bardzo dumny.


            Ostatnie słowa ledwo co wykrztusił. Nie przywykł do chwalenia nikogo, nawet córki. Dziewczyna ze zdziwieniem patrzyła na siedzącego naprzeciwko tatę. Przez wiele lat nie usłyszała od niego niczego tak miłego. Nawet wtedy, gdy dostała się do szkoły medycznej w Waszyngtonie. Zawsze mogła w końcu zrobić coś lepiej i nawet osiągnięcie tak wysokiego progu nie zasługiwało na pochwałę ojca.


            — Dziękuję. — Starała się ukryć dumę, którą spowodowało zachowanie Thomasa wobec niej.


            — Są jakieś wieści na temat Jessicy? — zadał następne niespodziewane pytanie.


            — Nie — odrzekła krótko. — To frustrujące, że nie mogę nic zrobić. Siedzę tutaj, jem śniadanie, a ona? Kto wie, co się z nią teraz dzieje? Czy jest bezpieczna, czy… w ogóle żyje?


            — Nawet tak nie myśl. — Pogłaskał ją po dłoni, którą trzymała na stole. Uśmiechnęła się blado w odpowiedzi. — Nie było jej na listach ogłoszonych przez policję, tak?


            — To nic nie znaczy.


            — Znaczy. Nawet więcej niż myślisz.


            Po policzkach Camille pociekły łzy. Od czasu zaginięcia przyjaciółki czuła się zagubiona i przytłoczona. Na uczelni wiele osób zadawało jej pytania dotyczące Jess, ale nie potrafiła na nie odpowiadać. Wielu rzeczy nie wiedziała, o wielu nie chciała mówić. Tak samo jak ona, Jaimie był bezradny. Po dwóch dniach od zaginięcia Jessicy wrócił na uczelnie, nieświadomy tego, co działo się podczas jego nieobecności. Przez to zdarzenie bardzo zbliżył się do Cami. Przynajmniej na tyle, żeby przełamać barierę nienawiści z, bądź co bądź, najlepszą przyjaciółką swojej dziewczyny. W pewnym momencie nie wiedzieli już, co ze sobą zrobić, więc po zajęciach często szlajali się po mieście, byle tylko odciągnąć od siebie złe myśli. Na marne.


            — Hej, wszystko będzie dobrze… — powiedział i wstał, żeby ją przytulić.


            — Zebrało ci się na czułości — zaśmiała się przez łzy. On też zaczął się śmiać. — Kocham cię, tato.


            — Może tego nie widzisz, ja czasami też nie… ale — zacieśnił uścisk — ja ciebie też.


*


            Był kolejny listopadowy poranek. Minęły już dwa tygodnie, odkąd Jessica zaginęła. Krople deszczu rytmicznie obijały się o szybę, podczas gdy Cami samotnie jadła śniadanie. Kiedy skończyła, zabrała się za uzupełnianie notatek z ubiegłych zajęć. Rutyna, w którą popadła, chwilami ją przerażała. Dziewczyna jednak wolała chwilową stagnację niż natłok niekontrolowanych wydarzeń. Można było powiedzieć, że cieszyła ją spokojnie wypita kawa i możliwość pozostania w domu przez cały ranek. Dziwiła ją również czułość okazywana przez ojca. Przez chwilę czuła się tak, jakby mama nigdy nie umarła. Przez ostatnie dni tato wspierał ją w trudnych momentach, kiedy puszczały jej nerwy. Może w końcu zrozumiał, że go potrzebuję, zastanawiała się.


            Próby uzupełniania notatek skończyły się jednak klęską. Camille po dwudziestu minutach przepisywania stwierdziła, że nie może się skupić. Pokręciła się chwilę po pustym domu, wyszła nawet do ogrodu. Podlała wiszące na drewnianych balustradach czerwone petunie, po czym zamiotła poprzedzający działkę taras. Dzień był słoneczny i, mimo niskiej temperatury, wskazywanej przez termometr, nie czuło się chłodu. Po skończeniu porządków wróciła do środka. Posprzątała jeszcze kuchnię, zanim wylądowała z herbatą przed telewizorem. Nie myślała nawet o swoim zaniedbanym pokoju, do którego wchodziła jedynie, kiedy kładła się spać lub musiała znaleźć coś do ubrania. Wszystkie książki i zeszyty, których używała na co dzień, porozkładała w całym domu. Podobny los spotkał różne osobiste przedmioty.


            Spojrzała na zegar; była dziewiąta rano. Do rozpoczęcia zajęć miała jeszcze dużo czasu. Przełączała kanały, aż trafiła na jakiś program rodem z Animal Planet. Nawet nie zorientowała się, kiedy zamknęły jej się oczy i zasnęła.


            Jest pierwszy dzień wakacji.


Pierwsze wakacje bez mojej mamy. Wiem, że nie ma jej tu ze mną, ale nie czuję smutku. Raczej niczego nie rozumiem. Patrzę na swoje odbicie w lustrze, z którego zerka na mnie mała, pięcioletnia dziewczynka. Na głowie nosi dwie brązowe, obwiązane czerwonymi wstążeczkami kitki. Ubrana jest w sukienkę, którą kupiła mi mama. Jest biała i ma czerwone dodatki na krańcach materiału.


— Pięknie wyglądasz, księżniczko — mówi tata, wchodząc przez uchylone drzwi.


— Dziękuję — odpowiadam, nie przestając patrzeć w lustro. — Mama ją dla mnie wybrała, wiesz? Zawsze lubiła czerwony.


Wskazuję palcami na tasiemki na włosach.


— Jesteś bardzo do niej podobna, wiesz? — pyta mnie, a ja patrzę na jego zachodzące łzami oczy.


— Nie płacz, tato. — Odwracam się i przytulam do jego nogi. — Mama na pewno nie chciałaby, żebyśmy płakali. Kocha nas i, nieważne, gdzie teraz jest, to się nie zmieni.


Tatuś bierze mnie na ręce i patrzy na nasze wspólne odbicie. Uśmiecha się, po czym wyciera oczy skrawkiem rękawa. Daje mi buziaka w policzek, a ja zaczynam się śmiać.


— Chcesz pobawić się na dworze? — Zmienia nagle temat.


— Pewnie! — odpowiadam z radością w głosie.


Camille gwałtownie otworzyła oczy. To moje wspomnienie, pomyślała. Jakby to wszystko wydarzyło się wczoraj… Chwilę trwało, zanim odzyskała pełną świadomość. Na zegarku wybiła trzynasta; cztery godziny snu wydały się dla dziewczyny piętnastoma minutami. W dodatku było jej zimno. Zapomniała się przykryć, zanim odpłynęła do krainy snu.


Usłyszała dźwięk przekręcanego klucza w zamku.


— Cami, wróciłem! — Poza głosem ojca, słyszała jeszcze kobiecy śmiech.


Jej oczom ukazała się wysoka, blond piękność. Kobieta, która przed nią stanęła, była ubrana w bordowy, rozpięty płaszcz, odsłaniający przylegającą, elegancką, białą bluzkę i czarne proste spodnie. Wzrostu dodawały jej klasyczne, pasujące do spodni szpilki. Figurą przypominała aniołka Victoria’s Secret. Miała duże, piwne oczy, porcelanową skórę i ostre rysy twarzy.  Uśmiechnęła się do Camille, odsłaniając proste, śnieżnobiałe zęby.


— Jestem Diana Moore — powiedziała, wyciągając dłoń do siedzącej na kanapie dziewczyny. — Pracuję razem z twoim tatą.


— Camille, nie miałem jeszcze okazji  przedstawić ci Diany. — Spojrzał z adoracją na stojącą obok towarzyszkę. — Jakiś czas temu stwierdziłem, że chcę ruszyć naprzód. Spotykam się z nią już od pół roku.


— Bardzo miło mi cię poznać, Dsiano — odpowiedziała Camille, wymuszając szczery uśmiech. — Cóż za niespodzianka, tato! — Zwróciła się w stronę kobiety: — Diano, może się rozgościsz? W międzyczasie zrobię wam coś do picia. Kawy?


— Z miłą chęcią — odparła.


Dziewczyna wstała z kanapy i udała się do kuchni. Zdezorientowana niespodziewaną wizytą kochanki ojca, zbiła stojący na blacie przy drzwiach kubek. Dźwięk potłuczonego szkła zwrócił uwagę Thomasa, który po chwili pojawił się na miejscu zdarzenia. Pochylił się i pomógł córce zbierać większe odłamki.


— Nie sądziłem, że tak zareagujesz… — zaczął mówić, ale po wyrazie twarzy Camille zorientował się, że coś jest nie tak.


— Nie wierzę, jak mogłeś zrobić coś takiego mamie — syknęła, wrzucając odpadki do kosza. — Myślisz, że jakaś blond dziunia zastąpi mi matkę? Zresztą, ile ona ma lat? Dwadzieścia pięć?!


— Nie rozumiesz…


— Wiesz co, tato? — zapytała w momencie, kiedy usłyszała dźwięk sygnalizujący, że woda się zagotowała. — W tym momencie nawet nie chcę zrozumieć.


Zignorowała dalsze słowa ojca i zalała kawę dla czekającej w salonie Diany. Wyszła, trzymając w dłoni elegancką filiżankę z podstawką. Postawiła ją przed kobietą, rzucając krótkie proszę. Przez chwilę zastanawiała się, czy czegoś nie powiedzieć, ale zrezygnowała z tego pomysłu. Uznała, że najlepiej będzie, jeśli wyjdzie z domu. Czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal.


Szybko pomknęła na górę i przebrała się. Po momencie była gotowa do wyjścia. Spojrzała szybko na lustro, które stało przy drzwiach do jej pokoju. Zobaczyła siebie. Nie jako małą pięcioletnią dziewczynkę, stojącą w pięknej sukience, ale ponad dwudziestoletnią kobietę. Nie chodziła już w sukienkach, chyba że wymagała tego sytuacja. Teraz była ubrana w luźny, bordowy sweter, czarne, przylegające spodnie i białe, krótkie trampki. Rozpuściła spięte w koka kasztanowe włosy, które sięgały jej za ramiona. Poprawiła je szybkim ruchem ręki. Rzadko się malowała, bo nigdy nie miała problemów z cerą. W dodatku nie sprawiało jej to radości, w odróżnieniu od innych dziewczyn. Przed wyjściem chwyciła jeszcze czarną, skórzaną torbę z fotela.


Zeszła i minęła siedzących w salonie kochanków.


— Gdzie idziesz? — zapytał ojciec, gdy dotykała już klamki.


— Na zajęcia — rzuciła krótko. — Nie wrócę zbyt wcześnie. Umówiłam się ze znajomymi — skłamała.


Wyszła i trzasnęła za sobą drzwiami. Nie czuła się źle, okłamując ojca. On również nie postąpił fair w stosunku do niej. Postawił ją przed faktem dokonanym, przyprowadzając swój obiekt westchnień do domu. Ich rodzinnego domu. Nie byłoby to takie złe, gdyby jego nowa wybranka serca nie była o wiele od niego młodsza. W końcu Thomas miał czterdzieści pięć lat. Nawet jeśli ta kobieta ma trzydziestkę, to i tak nie pasuje do mojego taty, pomyślała Camille.


Szybkim krokiem pomknęła przed siebie. Złość przejęła nad nią kontrolę. W pewnym momencie nie miała pojęcia, czy chce jej się płakać, czy raczej kogoś pobić. Los znowu postawił ją w sytuacji, w której była bezradna. Idąc, nie wiedziała, czy znajdzie pomoc tam, gdzie chciała jej szukać. Nie zaszkodziło jednak spróbować. Tonący brzytwy się chwyta, prawda? ***

Z powodów technicznych część rozdziału nie została (jeszcze) zbetowana. Kiedy Francesca upora się ze wstrętnym komputerem (:D) na pewno wstawię poprawioną wersję :)

Przy okazji bardzo dziękuje za wszystkie komentarze! I za odwiedziny - nie każdy coś po sobie zostawia, ale widzę, że trochę osób tu wchodzi! Dziękuje ♥!


Update: Rozdział w całości sprawdzony i zbetowany przez Francescę (♥)

12 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nasuwa się pytanie czy Hannibal właściwie z kimkolwiek współpracuje? On raczej wodzi ludzi za nos, na każdego ma 'haczyk'. Camille jest w niebezpieczeństwie od momentu, kiedy zaczęły się jej przebłyski wspomnień w snach.
   Może pamiętać dużo - jeżeli wspomnienia wywarły na nią szczególny emocjonalny wpływ. *Thomas od zawsze unikał tego tematu - Camille myśli, że jej mama umarła na zawał, przynajmniej tak jej powiedział ojciec*.
   Jessica... W przyszłym rozdziale jej sprawa się wyjaśni!
   Diana jak to wiele młodszych kobiet(chociaż jest dekadę starsza od Camille)... Poleciała na zysk, w końcu Thomas jest lekarzem sądowym.
   Również pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Zakatarzona, lecząca gorączkę rutinoscorbinem i szarlotką, dusząca się od kaszlu - przybywam. :D
  Podobał mi się ten rozdział. Błędów w niezbetowanej części się nie czepiam, więc będzie tak... merytorycznie.
  Ojciec Camille sprawił, że aż parsknęłam śmiechem. Kocham takich facetów. Przepraszam bardzo, ale jak on to sobie wyobrażał? Że jego dziewczyna i córka zaczną się przyjaźnić? Może porównają lalki z dzieciństwa i pójdą razem na zakupy, a potem on będzie rozmawiał z Panną Idealną o tym, jak to on zaczynał studia, kiedy ona się urodziła? Nie zrozum mnie źle, jestem przeciwko wszelkim uprzedzeniom, miłość to miłość, ale... Jak on może sobie wyobrażać, że Camille zareaguje normalnie? Tamta blondi od razu wydaje się cholernie antypatyczna.
  Hm. Nie wiem co ciekawi mnie bardziej. Co stało się z przyjaciółką Cam (kto? co? dlaczego? kiedy?) czy co knuje Hannibal razem z tą swoją znajomą. Nawet nie próbuję zgadnąć, o co może chodzić, naprawdę. Poczekam trochę i wysnuję jakąś teorię, ale póki co... Too soon. Way too soon. :D
  Pozdrawiam. <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo zdrówka dla Ciebie!!! :) :*
   Ja wiem, wiem, że z tymi błędami jest problem, ale problemy techniczne uniemożliwiają mojej Becie sprawdzenie tej dalszej części, a ja sama nie wychwycę tego za nic (to jeszcze nie ten poziom wtajemniczenia).
   Ojciec Camille jest tworzony na wzór bardzo bliskiej mi osoby - reakcja Camille zainspirowana jest reakcją jego córki. Mężczyźni... Dziwne istoty. Camille mogła zareagować spokojniej, ale... Hej, tyle się w jej życiu dzieje a tatuś postanawia akurat teraz przyprowadzić dziewczynę do domu! (Co się okaże, ona wcale taka młodziutka nie jest) :)
   Jak ja jestem ciekawa tej teorii! :D Poczekam to może przeczytam!
   Pozdrawiam również! ♥

   Usuń
 3. O, z tego co widzę, większość moich dotychczasowych przypuszczeń okazała się prawdziwa! Hannibal rzeczywiście miał coś wspólnego ze śmiercią matki Camille, a właściwie bardziej jego znajoma jest z tym powiązana, no ale mimo wszystko to sprawia, że on też ma w całej sprawie swój udział. I tak jak sądziłam C. w jakiś sposób pozbawiono pamięci z tamtego dnia, a teraz wspomnienia nagle wracają. Ciekawe tylko dlaczego teraz i dlaczego w ogóle dziewczyna odzyskuje pamięć.
  Nie do końca podoba mi się reakcja Camille przy spotkaniu kochanki ojca. Od śmierci matki minęło 15 lat! Chyba C. nie życzy ojcu, żeby do końca życia był sam. To byłoby naprawdę okrutne z jej strony. Rozumiem, że nie chce, żeby ktoś zastąpił jej matkę i żeby ojciec zapomniał o zmarłej żonie, ale o ludziach, których się naprawdę kocha, nigdy się nie zapomina, a tym bardziej niemożliwe jest, by ktoś tak po prostu zajął ich miejsce. Za to zdecydowanie nie popieram też zachowania ojca Camille. Jeśli spotykał się z kimś już pół roku, powinien był powiedzieć córce. Przecież sześć miesięcy to już naprawdę długo, więc wypadało chociaż wspomnieć o tej całej Moore, a nie stawiać Camille w niezręcznej sytuacji, gdy kobieta po prostu pojawiła się w progu.

  Pozdrawiam
  teorainn
  smiertelny-pocalunek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba nie będzie to za dużym 'spoilerem', jeśli powiem,że owszem - miał :) Nie zdradzę w jaki sposób - okaże się to w następnych rozdziałach.
   Wspomnienia powracają, bo miał miejsce 'bodziec', który je wywołał.. Też zamierzam o tym wspomnieć! To nawet nie chodzi o sam fakt nowej kobiety w życiu ojca Camille, ale o to, że jest młodsza od niego. Camille nigdy nie myślała, że można coś czuć do osoby... która mogłaby być np. jej własnym ojcem. Dlatego tak sceptycznie podchodzi do Diany.

   Pozdrawiam i dziękuje za opinię:)!

   Usuń
 4. Czyli Hannibal w jakiś sposób był zamieszany w śmierć matki Camile. Może nawet sam ją zabił? Nie wiem, ale w tym momencie każda możliwość wydaje się być prawdopodobna. Jego znajoma mieszała coś we wspomnieniach dziecka i stąd obecne kłopoty Cami. Ciekawe jednak, dlaczego wspomnienia zaczęły wracać akurat teraz.
  Podobała mi się ta scena między C. a jej ojcem. W sensie to, że on ją pochwalił i przypomniał, że ją kocha, choć nie zawsze okazuje to we właściwy sposób. To było świetne i dziewczyna pewnie tego bardzo potrzebowała.
  Nie spodobało mi się natomiast to, jak potraktowała nową partnerkę swojego ojca. On ma prawo do miłości i dlatego nie rozumiem do końca zachowania Camile. Nie powinna wypominać ojcu, że po tylu latach żałoby próbuje się pozbierać i na nowo zacząć żyć. Ona też powinna.
  Ciekawi mnie, co z Jessicą, skoro wciąż nie ma o niej żadnych informacji.
  Czekam na ciąg dalszy.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak jak wyżej pisałam w komentarzu - był zamieszany! No to chyba jest jedyna pewna rzecz w tym opowiadaniu! :)
   Thomas to skomplikowany facet - on kocha swoją córkę, ale łatwiej jest zachowywać się mu w stosunku do niej ozięble. Nie potrafi okazywać uczuć, bo raz ktoś zranił go za mocno.
   Powinna lub nie - bodziec -> reakcja. Camille nie przemyślała swoich słów, kierowała się emocjami. Kto z nas tak nie zrobił chociaż raz? W dodatku (jak wspomniałam wyżej) ona jeszcze nie rozumie tego, że miłość nie wybiera - ona sobie wszystko układa, szufladkuje.

   Pozdrawiam :)!

   Usuń
 5. Trochę już późno i trochę już jestem śpiąca, ale postaram się napisać coś sensownego. W skrócie, bardzo mi się podoba to, co tutaj widzę. Po finałowym odcinku Hannibala szukałam czegoś, co pomogłoby mi się utrzymać na fali serialu i to opowiadanie może być właśnie w sam raz. ;) Co prawda nadal czekam na pojawienie się Willa (mam nadzieję, że nie zrezygnujesz z jego postaci, bo uwielbiam jego duet z Hannibalem), ale Will czy bez Willa, i tak zdążyłam się już wciągnąć. Weny życzę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za komentarz (i wenę!) :) Co prawda do serialu z tym moim opowiadaniem daleko (bądźmy szczerzy, nie jest takie dobre!), ale miło mi słyszeć takie słowa! A co do Willa... Jeszcze nie zdecydowałam czy będzie miał tu rolę, ale... Czas pokaże. :)
   Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Czyli Hannibal jest zamieszany w śmierć matki Camilli wraz z Bedelią. Hannibal pomiesza Camilli w głowie tak jak Willowi.
  Z twojego opowiadania wynika, że Bedelia ma obie nogi i żadnej nie ucięła, by przygotować ją Hannibala.
  Podoba mi się twoje opowiadanie. Wciągnęłam się :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opowiadanie ma miejsce przed wydarzeniami z serialu (!).
   Dziękuje jeszcze raz (♥), bardzo mi miło!

   Usuń